Načítání...
Načítání...

This section is not translated into English yet. Thank you for understanding.


FAQ (Často kladené otázky)

Pokud máš nějaký problém nebo tě něco zajímá, tak už pro tebe možná máme připravenou odpověď. Pokud ji nenajdeš, tak nám napiš na info@horobrani.cz.


Za výstup jsem dostal 2x či více bodů, co s tím?

Jedná se o trvalou chybu, o které víme. Jednou za čas body navíc mažeme, takže se vše správně srovná. Není potřeba nás kontaktovat.


Je nutné se registrovat?

Nutné to není, ale rozhodně se ti to bude hodit. Díky registraci se totiž budeš moci přihlásit na web www.horobrani.cz a zálohovat si veškeré své horské výšlapy. Nepřijdeš tak o ně, kdybys například měnil telefon. Zároveň tak budeš moci využívat výhody webu, kde najdeš fotky, hodnocení, turistické informace, žebříčky, výzvy a další. Pokud chceš využíval všechny webové funkce, musíš si pořídit plnou verzi.


Co je v plné verzi?

Plnou verzí se rozumí přístup ke všem funkcím, statistikám a soutěžím na webu Horobraní. Mobilní aplikace je v plné verzi zcela zdarma. Aplikace slouží primárně jako nástroj pro ukládání návštěv vrcholů, veškeré dění se však odehrává právě na webu. Najdeš zde plno inspirace, fotek, turistických informací, možnost sledování aktivit ostatních, skupiny Horobraníků, účast v soutěžích a další vychytávky. Co vše najdeš v plné verzi si přečteš zde.


Jak získám plnou verzi?

K aktivaci plné verze je potřeba zaplatit roční příspěvek, který činí minimálně 100 Kč. Vše co potřebuješ vědět, najdeš na webu (po přihlášení) v záložce PROFIL - MOJE ČLENSTVÍ. Rozhodně nebudeš litovat! Mám voucher na plnou verzi, jak si ho aktivuji?

Voucher nese unikátní kód, který spustí plnou verzi na 365 dní. Nejdříve se musíš na webu Horobraní zaregistrovat a přihlásit. Poté si otevři záložku PROFIL - MOJE ČLENSTVÍ a zde vyplň aktivační kód, který najdeš na voucheru.Zapomněl jsem heslo, jde změnit?

Obnovu nebo změnu hesla vyřešíš na úvodní webové stránce Horobraní. Pod přihlašovacím formulářem je odkaz na nastavení nového hesla.

  


Je možné, že mi nejde aplikace nainstalovat?

Bohužel to možné je. Existuje spousta druhů telefonů a verzí systémů. Aplikace je k dispozici pro Android 5+ na Google Play a pro iOS 11+ na App Store. Pokud tvůj telefon nemá dostatečné požadavky nevěs hlavu. Ukládat návštěvy jde i přes web Horobraní (s aktivní plnou verzí). Pak ti stačí libovolný internetový prohlížeč s  internetovým připojením.


Potřebuji internet v mobilu?
Hlavní funkce, kterou je ukládání výstupů při dosažení vrcholu funguje offline, takže to nutné není.Určitě to ale pomůže, protože mapové podklady s turistickými trasami se načítají pouze, když jsi online. Můžeš si je ale přednačíst před výletem doma na WiFi tak, že si prohlédneš místa, kam se chystáš. 


Někteří Horobraníci to také dělají tak, že si v terénu otevřenou dvě okna najednou - mapy.cz (stažené offline) a Horobraní. Jdou podle map a na vrcholu uloží návštěvu do Horobraní.

Připojení je ale nezbytné pro přihlášení, synchronizaci vrcholů a fotek a prohlížení bližších detailů vrcholu.Je nutné mít zapnutou GPS v telefonu?

Ano. Bez zapnuté GPS nejde přesně zjistit tvoje poloha a proto můžeš mít problémy při ukládání vrcholu. Nemusíš ji ale zapínat, pokud jsi doma a jen si chceš projíždět mapou.


Chtěl bych se stát patronem nepojmenovaného kopce.

V rámci Horobraní nabízíme možnost si "adoptovat" vlastní kopeček (vrchol bez oficiálního názvu), pojmenovat ho a

vytvořit z něj nový plnohodnotný vrchol v mapě Horobraní. Získá ikonu, bude mít profil kopce, ostatní ho budou moci navštěvovat, získávat za něj body, přidávat fotky a komentáře to vše bez časového omezení. Novému patronovi vystavíme certifikát a pokud dává patronát jako dárek, pošleme mu darovací certifikát. 

Je to pro ty, co mají k nějakému místu citový vztah, chtějí druhým dát nevšední dárek nebo vytvořit vzpomínkové místo. 
Více informací se dozvíš zde: Patron nového kopceNejdou mi synchronizovat vrcholy.

Důvodů může být několik. Hlavní je, aby jsi byl přihlášený a online a pak stačí kliknout na tlačítko synchronizace v záložce Výstupy. Pokud ti nefunguje právě toto tlačítko, tak synchronizovat lze i v záložce Přehled, kde stačí udělat gesto popotažení obrazovky prstem dolů. Jestli je vše v pořádku synchronizované si ověř na tvém webovém profilu.Nejdou mi synchronizovat fotky v aplikaci.

Některé telefony po jedné z minulých aktualizací měly problémy s nahráváním fotek, takže pokud i tobě nejdou fotky synchronizovat, nejsi v tom sám. Dobrá zpráva je, že to jde efektivně napravit. \

Tento problém vyřeší červené tlačítko v záložce Nastavení - Technická pomoc. Jde o tvrdý restart aplikace (ne reinstalaci), kdy se všechna data smažou a postupně se nahrají znovu. Nesychronizované fotky se tedy bohužel smažou, ale vše už pak mělo začít fungovat správně. Při použití červeného tlačítka musíš být na wifi/datech a ideálně i přihlášen. 
V mapě na webu mám vrchol, který ale v aplikaci nevidím.

Je to nejspíš tím, že v aplikaci nemáš stažené aktuální podklady hor, které vydáváme zhruba jednou za měsíc. V mobilní aplikaci Horobraní stačí jít do záložky NASTAVENÍ - OFFLINE HORY a zde si aktualizovat hory ČR nebo i ostatních zemí. 


Jde, abych si doplnil své výstupy z historie (před Horobraním)?

To bohužel nejde a platí to takto pro všechny uživatele. Horobraní je vlastně taková hra, kde se žlutí mapa. Kdyby šlo doplňovat zpětně, už by to nebyla taková zábava :-). A navíc na hezká místa se člověk rád podívá znovu.


Zapomněl jsem si na vrcholu odkliknout návštěvu, jde to doplnit?

Bohužel to nejde, budeš tam muset vyrazit znovu. Není v našich silách i z pohledu fair-play takto výstupy doplňovat. Výjimkou jsou neuložené výstupy při technických problémech způsobených z naší strany (výpadky, chyba po aktualizace atd.)


Netočí se mi kompas v aplikaci.

Velmi pravděpodobně je to proto, že tvůj telefon vůbec nemá senzor pro orientaci v prostoru. Pokud ho má a přesto nefunguje, tak nám napiš.


Našel jsem vrchol, který má chybné údaje.

Chybu nahlásíš přímo v aplikaci. Stačí být přihlášený a v mapě rozkliknout vrchol, kterého se to týká a kliknout na "Nahlásit chybný vrchol". Je tam připravený jednoduchý formulář, v kterém nám zaškrtneš popřípadě popíšeš, co je s vrcholem špatně.


V mapě chybí vrchol.

Na kompletaci databáze hor, kopců a vyvýšenin stále pracujeme a tak je možné, že některé z nich jsme ještě nestihli přidat. Určitě nám pomůžeš tím, že nám tento vrchol připomeneš na mail info@horobrani.cz. Můžeš poslat souřadnice a název vrcholu nebo jako odkaz na mapy.cz. Předem děkujeme.


Můžu využít stažené offline mapy.cz?
Offline mapy.cz bohužel nejdou nijak importovat do aplikace Horobraní, protože jde o samostatnou proprietární aplikaci.